DOF   Dansk Orienterings-Forbund Hovedsponsor: TRIMTEX

Landsholdsprofiler


Udvalgte resultater DM 2006

DM 2006   Sprint Mellem Lang Ultralang Stafet Nat WorldCup
Rasmus Djurhuus Øvrige Eliteløber
8 (H-20)
2 (H-20)
1 (H-20)
1 (H-20)
1 (H-20)
-
Emil Folino Øvrige Eliteløber
-
7 (H-20)
2 (H-20)
2 (H-20)
1 (H-20)
-
Sigge Lundedal Jensen Øvrige Eliteløber
2 (H20)
4 (H20)
1 (H20)
1 (H20)
Rasmus Thrane Hansen Øvrige Eliteløber
1 (H-16)
1 (H-16)
1 (H-16)
1 (H-16)
1 (H-16)
1 (H-16)
Signe Klinting Øvrige Eliteløber
1 (D16)
1 (D16)
1 (D16)
1 (D16)
2 (D20)
1 (D16)
Ita Klingenberg Øvrige Eliteløber
3(D14)
1(DH13-14)
Mette Hjerrild Øvrige Eliteløber
-
11 (D-20)
-
Ane Linde Øvrige Eliteløber
2 (D-20)
2 (D-20)
1 (D-20)
1 (D-20)
1
4 (D21)
1
Søren Bobach Verdensklassegruppen
1 (H-20)
4 (H-20)
1 (H-18)
1 (H-18)
5 (H-20)
1 (H-18)
1
Tue Lassen Verdensklassegruppen
10
2
5
dns
3
7
5
Maja Alm Verdensklassegruppen
1 (D-20)
1 (D-20)
1 (D-18)
1 (D-18)
14 (D21)
-
2 (D-20)
Ida Bobach Verdensklassegruppen
-
2 (D-16)
2 (D-16)
2 (D-16)
1 (D-20)
2 (D-16)
Jakob Ekhard Edsen U23-gruppen
DNS
9 (H-14)
12 (H-14)
DNS
4 (D/H-43)
8 (H-14)
Carsten Jørgensen Tidligere løber
6
-
Mikkel Lund Tidligere løber
4
7
7
3
Christian Bobach Tidligere løber
5 (H-20)
1 (H-20)
-
9 (H-20)
5 (H-20)
-
Troels Nielsen Tidligere løber
11
10
10
Ej start
Ej start
dsq
Claus Hallingdal Bloch Tidligere løber
1
3
3
2
2
Jacob Grønnegaard Tidligere løber
22
12
René Rokkjær Tidligere løber
5
1
2
2
2
1
1
Peter Horstmann Tidligere løber
23
2
Christian Nielsen Tidligere løber
2
8
1
3
Chris Terkelsen Tidligere løber
3
dns
Jeppe Borch Tidligere løber
27 (H-21)
13 (H-21)
25 (H-21)
dns
21
Rasmus Søes Tidligere løber
8
11
6
1
4
Henrik Jørgensen Tidligere løber
11
15
Rico H Mogensen Tidligere løber
-
14 (H20)
5 (H20)
3 (H20)
3 (H20)
-
Harald Hermanrud Tidligere løber
1
-
2
-
-
-
1
Philip Giødesen Lund Tidligere løber
7 (H -20)
6 (H -20)
6 (H -20)
4 (H -20)
5 (H 21)
-
Rasmus K Kragh Tidligere løber
4 (H-20)
8 (H-20)
3 (H-18)
2 (H-18)
3 (H-20)
3 (H-18)
Christian Christensen Tidligere løber
9
13
Nikolai Nielsen Tidligere løber
7
3
Maria Konring Olesen Tidligere løber
7
-
-
-
-
dns
Astrid Ank Tidligere løber
8 (D-14)
5 (D/H max43)
Anne Konring Olesen Tidligere løber
1
1
Marie Filtenborg Tidligere løber
10
-
Zenia Hejlskov Mogensen Tidligere løber
-
12 (D-20)
2 (D-18)
9 (D-18)
1 (D-20)
-
Camilla Bergmann Tidligere løber
3 (D-20)
3 (D-20)
5 (D-18)
2 (D-20)
8 (D21)
2 (D-20)
Rikke Nygaard Tidligere løber
11
dns
Gry Johannsen Tidligere løber
4
dns
Signe Søes Tidligere løber
3
1
1
1
2
Emma Klingenberg Tidligere løber
1 (D-14)
1 (D-14)
1 (D/H-14)
Line Søderlund Tidligere løber
4 (D-20)
4 (D-20)
2 (D-20)
2 (D-20)
5 (D-20)
1 (D-20)
4
Helene Hausner Tidligere løber
6
-
Karina Boen Knudsen Tidligere løber
5
4
4
2
6
3
Rasmus Folino Nielsen MTB-eliten
6 (H-20)
10 (H-20)
2 (H-18)
3 (H-18)
2 (H-20)
2 (H-18)
9 (nov)
Camilla Søgaard MTB-eliten
3 (D16)
4 (D16)
6 (D21)
Andreas Boesen Elitegruppen
-
11 (H-16)
12 (H-16)
-
3 (H/D max 43)
-