DOF   Dansk Orienterings-Forbund Hovedsponsor: TRIMTEX

Landsholdsprofiler


Udvalgte resultater DM 2007

DM 2007   Sprint Mellem Lang Ultralang Stafet Nat WorldCup
Rasmus Thrane Hansen Øvrige Eliteløber
2 (H-20)
4 (H-20)
1 (H-18)
-
4 (H-20)
3 (H-18)
4 (jun)
Rasmus Djurhuus Øvrige Eliteløber
11
3
-
3
-
-
Emil Folino Øvrige Eliteløber
-
-
-
-
-
-
Anders Konring Olesen Øvrige Eliteløber
dns
dnf
1
2
1
dnf
Signe Klinting Øvrige Eliteløber
2 (D20)
2 (D20)
1 (D18)
2 (D20)
2 (D20)
2 (D20)
Ane Linde Øvrige Eliteløber
4
3
Ane Linde Øvrige Eliteløber
4
Ita Klingenberg Øvrige Eliteløber
3(D16)
1(D14)
3(D14)
1(DH43)
1(D14)
Stine Bagger Hagner Øvrige Eliteløber
5 (D16)
1 (D16)
7 (D16)
Søren Bobach Verdensklassegruppen
1 (H-20)
2 (H-20)
3 (H-18)
1(H-20)
5 (H-20)
1 (H-20)
1
Tue Lassen Verdensklassegruppen
dns
7
dns
dns
2
dns
Maja Alm Verdensklassegruppen
1 (D-20)
1 (D-20)
2 (D21)
6 (H-20)
1 (D-20)
1 (D-20)
Ida Bobach Verdensklassegruppen
1 (D-16)
1 (D-16)
1 (D-16)
1 (D-16)
1 (D-20)
1 (D-16)
Jakob Ekhard Edsen U23-gruppen
20 (H-16)
2 (H-14)
5 (H-14)
DNS
1 (D/H-14)
8 (H-14)
Claus Hallingdal Bloch Tidligere løber
3
6
13
Rico H Mogensen Tidligere løber
5 (H20)
3 (H20)
3 (H20)
1 (H20)
2 (H20)
2 (H20)
Troels Nielsen Tidligere løber
5
11
Christian Bobach Tidligere løber
3 (H-20)
5 (H-20)
dns
3 (H-20)
dns
dns
Rasmus Søes Tidligere løber
2
5
7
1
Jeppe Borch Tidligere løber
7 (H-21)
8 (H-21)
Mikkel Lund Tidligere løber
dnf
1
2
2
3
Erik Skovgaard Knudsen Tidligere løber
2
Christian Christensen Tidligere løber
8
8
Christian Nielsen Tidligere løber
-
10
-
-
-
-
Philip Giødesen Lund Tidligere løber
6 (H 21)
13 (H 21)
12 (H 21)
3 (H 21)
-
Harald Hermanrud Tidligere løber
-
7
- dsq
-
-
-
-
René Rokkjær Tidligere løber
1
2
1
Rasmus K Kragh Tidligere løber
16 (H-20)
1 (H-20)
2 (H-18)
3 (H-18)
2 (H-20)
-
Maria Konring Olesen Tidligere løber
-
-
Line Søderlund Tidligere løber
3 (D-20)
3 (D-20)
1 (D-20)
2 (D-20)
2 (D-21)
3 (D-20)
3
Astrid Ank Tidligere løber
1 (D-14)
4 (D-20)
Rikke Kornvig Tidligere løber
5
Karina Boen Knudsen Tidligere løber
6
-
Emma Klingenberg Tidligere løber
2 (D15-16)
2 D(15-16)
2 D(15-16)
1
Signe Søes Tidligere løber
2
2
dns
2
Camilla Bergmann Tidligere løber
4 (D-20)
4 (D-20)
2 (D-18)
5 (D-21)
4 (D-20)
Marie Hauerslev Tidligere løber
6 (D-20)
-
4 (D-18)
3 (D-18)
3 (D21)
6 (D-20)
6 (jun)
Zenia Hejlskov Mogensen Tidligere løber
5 (D17-20)
5 (D17-20)
3 (D-18)
4 (D-18)
1 (D17-20)
7 (D17-20)
7
Rasmus Folino Nielsen MTB-eliten
6 (H-20)
6 (H-20)
4 (H-18)
2 (H-18)
1 (H-20)
4 (H-18)
Camilla Søgaard MTB-eliten
-
4 (D16)
4 (D16)
4 (D16)
4 (D20)
dsq (D16)
Søren Schwartz Sørensen Elitegruppen
12
DNS
5
4
3
6
Andreas Boesen Elitegruppen
3 (H-16)
1 (H-16)
1 (H-16)
1 (H-16)
2 (H-16)
4 (H-16)