DOF   Dansk Orienterings-Forbund Hovedsponsor: TRIMTEX

Landsholdsprofiler


Udvalgte resultater DM 2008

DM 2008   Sprint Mellem Lang Ultralang Stafet Nat WorldCup
Emil Folino Øvrige Eliteløber
21
11
Rasmus Thrane Hansen Øvrige Eliteløber
1 (H-20)
1 (H-20)
1 H-18)
3 (H-18)
Lars Hjerrild Øvrige Eliteløber
4 (H16)
7 (H16)
4 (H16)
1 (H16)
Rasmus Djurhuus Øvrige Eliteløber
2
1
1
DSQ
1
Sigge Lundedal Jensen Øvrige Eliteløber
11 (H21)
13 (H21)
Anders Konring Olesen Øvrige Eliteløber
20
12
Nicoline Klysner Øvrige Eliteløber
DNS
2 (D-14)
1 (D-14)
DNS
3 (D-16)
DNS
Signe Klinting Øvrige Eliteløber
1 (D20)
1 (D20)
1 (D18)
2 (D18)
1 (D21)
1 (D20)
Ane Linde Øvrige Eliteløber
6
2
Ita Klingenberg Øvrige Eliteløber
4(D16)
4(D16)
7(D16)
9/D16)
1(D16)
5(D16)
Stine Bagger Hagner Øvrige Eliteløber
2 (D16)
2 (D16)
3 (D16)
2 (D16)
2 (D16)
3 (D16)
Tue Lassen Verdensklassegruppen
7
dns
9
dns
1
7
Søren Bobach Verdensklassegruppen
-
-
-
-
-
-
5
Maja Alm Verdensklassegruppen
-
2 (D-20)
1 (D21)
1 (D-20)
-
-
1 (D-20)
Ida Bobach Verdensklassegruppen
2 (D20)
3 (D20)
2 (D18)
1 (D18)
2 (D20)
Jakob Ekhard Edsen U23-gruppen
DNS
2 (H-16)
9 (H-16)
3 (H-16)
6 (H-16)
DNS
Thor Nørskov U23-gruppen
30 (H-16)
1 (H-14)
1 (H-14)
2 (H-16)
3 (H-16)
1 (H-14)
Mikkel Lund Tidligere løber
9
6
Rasmus Søes Tidligere løber
5
Rico H Mogensen Tidligere løber
dns
21
6
3
10
dnf
Claus Hallingdal Bloch Tidligere løber
1
8
4
2
7
Christian Bobach Tidligere løber
3
6
-
4
Philip Giødesen Lund Tidligere løber
16 (H 21)
-
-
-
-
-
15
Christian Christensen Tidligere løber
5
3
Rasmus K Kragh Tidligere løber
5 (H-20)
2 (H-20)
1 (H-20)
1 (H-20)
2 (H-20)
2 (H-20)
Camilla Bergmann Tidligere løber
nr. 3 (D17-20)
nr. 3 (D17-20)
Signe Søes Tidligere løber
-
-
Marie Hauerslev Tidligere løber
5 (D-20)
4 (D-20)
3 (D-18)
Udgået
3 (D21)
4 (D-20)
Rikke Kornvig Tidligere løber
1
Astrid Ank Tidligere løber
3 (D-16)
3 (D-16)
2 (D-16)
3 (D-16)
5 (H-16)
1 (D-16)
Emma Klingenberg Tidligere løber
1 (D-16)
1 (D-16)
1 (D-16)
1 (D-16)
Line Søderlund Tidligere løber
3 (D21)
disk
4 (D21)
1 (D21)
2 (D21)
1 (D21)
Zenia Hejlskov Mogensen Tidligere løber
-
7 (D20)
2 (D20)
2 (D20)
2 (H20)
-
4
Rasmus Folino Nielsen MTB-eliten
2 (H-20)
3 (H-20)
-
-
1 (H-20)
1 (H19-20)
3 (H-20)
Camilla Søgaard MTB-eliten
7 (D20)
8 (D20)
4 (D18)
4 (D18)
dsq (D21)
dsq (D20)
Andreas Boesen Elitegruppen
3 (H-20)
3 (H-20)
2 (H-18)
1 (H-18)
3 (H-20)
2 (H-18)
Søren Schwartz Sørensen Elitegruppen
11
6
6
2
1
1